Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Neden Saç Kaynak Yapılır?

22.08.2022
Neden Saç Kaynak Yapılır?

Saç kaynak neden yapılıyor sorusunun cevabı insanların saçlarının daha gür ve uzun görünmesi isteğinden şeklinde verilebilmektedir. Bazı zamanlarda insanların saçları hasar görebilmektedir. Bu hasarın ortadan kaldırılması için kaynak yapıldığında saçlar gür ve bakımlı görünebilmektedir. Aynı zamanda kısa olan saçlarının uzun olmasını isteyen kişilerin de beklentileri bu şekilde karşılanmaktadır.

Kaynak saç doğal ya da sentetik olabilmektedir. Boyu da kişilerin beklentilerine göre belirlenmektedir. Kaynak, saçların diplerinden yapılmakta ve dışarıdan bakıldığında ise kesinlikle belli olmamaktadır. Elbette bu şekilde belli olmaması için mutlaka kaliteli bir merkezde yapılması gerekir. Saç kaynak merkezi seçiminde tecrübe, modern yöntemlerin kullanılıyor olması önemli kriterler arasındadır. Kaliteli bir merkezde mutlaka size uygun olan yöntem belirlenerek kaynak yapılacaktır.

Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Saç kaynak nasıl yapılır incelendiğinde bunun özellikle geliştirilen yöntemlerle son derece doğal görünecek şekilde uygulandığı görülmektedir. Doğal görünüm için mutlaka bir merkezde yaptırılması gerekmektedir. Saçların çok kısa olması kaynak yapılmasına engel değildir. Çünkü kaynak saçlar kişinin kendi saçının diplerinden küçük tutamlar halinde tutturulmaktadır. Uygulamanın nasıl yapıldığı aslında kullanılan yönteme göre değişmektedir. Saç kaynak çeşitleri şu şekilde sayılabilmektedir:

  • Boncuk kaynak: Bu yöntemde boncuklarla küçük tutamlar halinde saçlar eklenmektedir.
  • Mikro nano kaynak: Çok minik boncuklar kullanıldığından mikro olarak adlandırılmaktadır. Boncukların dışarıdan görülmesi mümkün değildir.
  • Mikro keratin kaynak: Bu şekilde çok ince saç tutamları keratin ile kişinin saçının diplerinden yapıştırılmaktadır.
  • Tress kaynak: Kişinin kendisinin de uygulayabileceği bir yöntemdir. Çıtçıt kaynağa benzer, büyük boncuklarla kalın tutamlar eklenir ve dışarıdan bakıldığında anlaşılmaktadır.

Saç Kaynak Fiyatları

Saç kaynak fiyatları kullanılan yönteme ve kaynak yapılacak saçın uzunluğuna miktarına bağlı değişmektedir. Bundan dolayı bir fiyat listesi bulunmaz. Kişiye özel olarak belirlenmektedir. Eskiye oranla çok daha uzun süre kullanılabilen doğal görünüme sahip olunmasını sağlayan kaynak saçlar bütçenize uygun fiyatlarla uygulanmaktadır. Kadıköy saç kaynak merkezimizde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Uzmanlarımız size en uygun olan yöntemi belirleyerek uygulamaktadırlar.

Mikro saç kaynak yöntemi merkezimizde en modern ekipmanlarla uygulanmaktadır. Bu sayede çok kaliteli sonuçlar alınmaktadır. Kaynağın yapılması sonrasında ayrıca belirtilen kullanım şartlarına dikkat edildiğinde aylarca sorunsuz kullanılabilmektedir. Çok seyrek saçları olan kişiler dahi gür saçları ile kendilerine güvenlerini kazanabiliyorlar. Kaynak süresi dolduğunda merkezlerde kolayca doğal saça zarar vermeden çıkartılabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

  1. Saç kaynak yaptırmak doğal saçlara zarar veriyor mu?

Kişinin kendi doğal saçlarına hiçbir zarar gelmeden kaynak yapılmaktadır.

  1. Saç kaynak yaptırmak kepek oluşumuna neden olur mu?

Kepek saç derisinde oluşan bir sorundur. Kaynak saçlar ise saçın derisine değil diplerine tutturulduğundan kepek yapmamaktadır.

  1. Erkeklere de kaynak saç yapılabilir mi?

Erkeklere de kişiye özel olarak kaynak saç yapılabilmektedir. Onlarında istedikleri gür saçlara sahip olmaları sağlanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.