Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Sac Kaynağı Nedir, Nasıl Yapılır, Çeşitleri Nelerdir?

12.09.2022
Sac Kaynağı Nedir, Nasıl Yapılır, Çeşitleri Nelerdir?

Saç Kaynağı yani saç ekleme, insan veya yapay saç tellerinin mevcut saça entergrasyon işlemine denir. Saça uzunluk, dolgunluk ve ekstra hacim vermek için yapılır. Saç uzatmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği bu yöntem, saçlara estetik kazandırmak için de yapılır. Kısa, ince telli ve uzaması sorunlu olan saç yapılarında kullanıldığında, başarılı sonuçlar verir. Farklı saç boylarını eşitlemek ve renkli kaynak uygulamasıyla kimyasal işlem yaptırmak istemeyenler için ideal bir çözüm sunmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte saç kaynak teknikleri de kendini geliştirmiş ve günümüzde incelendiğinde kaynak yapıldığı belli olmayacak düzeye gelmiştir. Kaynak saç uygulamaları, işinin uzmanı olan profesyonel kişiler tarafından yapılır. Saç kaynak fiyatları saç yapısına, uygulanacak kaynak miktarına, uzunluğa ve kaynak saçın cinsine göre değişkenlik göstermektedir.

Saç Kaynağı Çeşitleri Nelerdir?

Saç kaynağının dünya genelinde dokuz ayrı çeşidi vardır. Ülkemizde yaygın olarak beş çeşidi bilinmekte ve kullanılmaktadır. Saç kaynak merkezi uzmanları tarafından, saç yapısına ve tercihlere göre hangi uygulamanın doğru olacağı konusunda fikir verilir. Kullanıcı tercihine göre karar verilen teknik uygulanır.

Bancuk (Halka) Kaynak Tekniği Saça hızlı ve kolay uygulanan bir yöntemdir. Hızlı takılıp hızlı sökülmesi pratik uygulama avantajı yaratır. Boncuk şeklinde sert bağlayıcı aparat aracılığıyla tutamlar halinde uygulanır. Saça zarar veren bir uygulamadır, uzun süre kalıcılık etkisi sağlamaz. Kısa süreli uygulamalar için tercih edilir. Zaman açısından tercih edilse de uzun süre dayanıklı olmaması ve sağlıksız oluşu dezavantajdır.

Silikon Kaynak Tekniği Saç kaynak uygulamalarının ilk yöntemidir. Isı ile saça uygulanan saç tutamları 1-2 hafta kalıcılık sağlamaktadır. Değişen ısı sıcaklıklarından etkilenen, kaynak saçın silikon bağlantısı yumuşayarak etkisini kaybeder. Fön ve aşırı sıcak havalarda kullanımı zordur. Süresi ve zorluklarından dolayı fazla tercih edilmez. Çok kısa süreli saç modelleri için uygulanır.

Keratin Kaynak Tekniği Isı uygulaması yapılmadan yapılır. Keratini özel teknik bir cihazla, katı halden sıvı hale getirerek, yapışma işlemi tamamlanınca tekrar katı hale getirerek uygulanır. Yoğun tempolu kadınların bile, rahatlıkla kullanabileceği saçlara sahip olmalarını sağlar. Uzun süre dayanıklı, sağlam ve estetik görünüm verir. En fazla tercih edilen kaynak türlerindendir.

Mikro Saç Kaynak Tekniği Saç kaynak teknikleri içinde, en son, en yeni ve en son teknoloji ile geliştirilmiş modern uygulama şeklidir. Çıktığı andan itibaren en fazla mikro saç kaynak tekniği tercih edilmekte ve istenmektedir. Uzun süre kullanım imkânı, çok kısa ve ince telli saçlara rahatlıkla uygulanabilmesi avantaj sağlamaktadır. Saça eklenen kısımların belli olmaması ve ekstra bakım istememesi tercih nedenlerini artırmaktadır. Mikro saç yaptırmak isteyenler öncelikle mikro saç kaynak nasıl yapılır diye merak etmekte ve tekniğini öğrenmek istemektedirler. Yaptırmak isteyen kullanıcılar konu hakkında tüm bilgileri sorarak ikna olduğunda saç kaynak işlemini yaptırmaktadırlar.

Saç Kaynağı Zararlı Mıdır?

Saç kaynak uygulamasında kullanılan ilk teknikler oldukça saça zarar veriyordu. Sürekli çalışmalar ve teknolojinin desteğiyle teknikler gelişti ve kendini yeniledi. Mikro, nano teknolojiler, özel ultrason altyapılı cihazlar, saça zarar vermeden hafif, doğal ve kullanışlı saçlara sahip olunmasını sağladılar. Anti alerjik ürün seçimleri ile uygulamalar tamamen zararsız ve uzun süreli olmaktadır.

Saç Kaynak Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Saç kaynak uygulaması yapılırken en önemli kriterlerin belirlenmesi gerekir. (Seçilecek saç özelliği, uygulanacak saç tipi kısa, ince, zor uzayan, çok seyrek) Kriterler belirlendikten sonra fiyatlar uygulanacak tekniğe ve uygulanan merkeze göre değişmektedir. Saç kaynak fiyatları 2022 yılında çok değişkenlik gösterse de en istikrarlı fiyat uygulamaları Kadıköy saç kaynak merkezlerinde yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.