Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynağı Nedir, Neden Yaptırılır?

05.10.2022
Saç Kaynağı Nedir, Neden Yaptırılır?

Saç kaynağı, yapay veya insan saçında elde edilen tutamların, saçlara çeşitli yöntemlerle eklenmesine denir. 90’lı yılların sonunda uygulanmaya başlandı. İlk kaynak yöntemleri oldukça iptidai olarak yapılmaktaydı. Silikon bağlantılar, ısınarak saça ekleniyor ve uygulanıyordu. Isı ile işlem yapıldığı için ısının etkisine maruz kalan saç kaynakları dökülüyor ve kalıcılık sağlanması zor oluyordu. Ek yerleri belli olan bu uygulama ve saçlara zarar veren tekniği nedeniyle uzun süre saç kaynak uygulaması yaygınlaşamadı. Hızla gelişen teknoloji, teknikleriN revize edilmesini ve sağlığa zarar vermeyen yöntemlerin oluşmasını sağladı. Günümüzde birçok kadın rahatlıkla, sağlığına zarar gelmeyeceğini bilerek uygulamayı yaptırmaktadır. Uygulama saç kaynak merkezi ve ekipleri tarafından yapılmaktadır. Saçlarını uzatmak, görünümünü değiştirmek veya estetik açıdan farklılık yaratmak isteyenler tercih etmektedir. Kısa saçların uzun ve sağlıklı görünümde olmasını sağlar. Uzama sorunu yaşayanlar, saç boyları eşit uzamayanlar, çok kısa saça sahip olanlar, saç sorunlarına çözüm olarak yaptırmaktadırlar. Saç kaynak fiyatları birçok uygulama merkezinde farklılık gösterebilmektedir.

Saç Kaynak İşlemi Nasıl Yapılır?

Saç kaynak teknikleri ve yöntemleri ihtiyaca göre farklılıklar göstermektedir. Saç kaynak nasıl yapılır sorusu da tekniğe göre değişmektedir. Günümüzde en yaygın kullanılan olarak, keratin saç kaynak ve mikro saç kaynak tekniği kullanılmaktadır. Keratin saç kaynağı, saçların etken maddesi kullanılarak yapıldığı için zarar vermez ve kalıcıdır. Özel ultrason cihazları, keratin maddesini sıvılaştırdığı anda kaynak yapılacak saç, saçlara eklenir ve anında katı hale geçirilerek işlem gerçekleştirilir. 2-3 saatlik uygulama süresi sonunda, doğal ve uzun görünüm elde edilir. Mikro kaynak işlemleri, çok ince telli saçlara, seyrek ve kısa saçlara uygulanır. Uzama sorunu olan saçlar için en ideal çözüm yoludur. Nanojeller, kapsüller veya nanofilament tekniğiyle uygulama yapılır. İşlem süresi saç yapısına göre değişen bu uygulama, antialerjik özelliktedir. Her iki yöntemde saçların sağlıklı ve doğal uzamasını sağlar. Teknikleri saç yapısına göre belirlenen uygulama, profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. İki uygulamanın kalıcılık süresi, 3 ay olarak belirtilse de kullanıma bağlı olarak, daha uzun süre etkisini koruyabilir. Belli olmayan yapısı sayesinde, saça her türlü şekil kolaylıkla verilir. Çıkarılmak istendiğinde, özel solüsyonları uygulanarak kolaylıkla sökümü gerçekleşir. Uygulama sonrası saçlarınızın sağlıklı ve doğal olarak uzadığını görebilirsiniz. Mikro kaynak uygulamaları için Kadıköy saç kaynak merkezleri ön plana çıkmıştır.

Saç Kaynak Fiyatları Ne Kadar

Saç kaynak işlemlerinin fiyatları uygulanacak teknik yönteme, saç yapısına, uygulanacak saç miktarına göre değişmektedir. Net bir rakam, saça yapısı incelenmeden verilemez. Ekonomik şartların zorlaşması ve oluşan zamlar saç kaynak fiyatları 2022 yılı itibariyle artış göstermektedir. Fiyat konusunda en sağlıklı bilgiyi uygulama merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Saç kaynağı hakkında araştırma yaparken, fiyatlar konusunu da detaylı olarak araştırmanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.