Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynağı Saça Zararlı Mıdır?

10.10.2022
Saç Kaynağı Saça Zararlı Mıdır?

Saç kaynağı, saçınıza yapılan estetik bir işlem olduğu için saç sağlığınızı olumsuz olarak etkilememelidir. İlk uygulamalarından dolayı, halk arasında saç kaynağıyla ilgili olumsuz düşünceler gelişmiştir. Saç kaynak tekniklerinin değişmesiyle yeni ve modern uygulamalar, yaşanan sorunları tamamen ortadan kaldırmıştır. Eskiden kalın saç tutamları silikon ile saça yapıştırılırdı. Şimdi olabildiğince ince saç tutamları keratin bazlı yapıştırma tekniğine dönmüştür. Eskiden ısı ile yapıştırma maddesi etkinleştirilirdi. Şimdi ultrason sistemiyle, yapıştırıcı hali değiştirilerek yapıştırma işlemi yapılmaktadır. Eskiden birleşme aparatları gizlenemez, gözükür ve yatarken batarak rahatsızlık verirdi. Şimdi görünmez ve belli olmaz bağlantılar uygulanmakta ve her hangi bir rahatsızlık vermemektedir. Eskiden her kuaför bu iş için profesyonel kişileri çalıştırmaz, uygulamayı gören herkese işlem yaptırılırdı. Saç kaynak fiyatları oldukça pahalı gösterilmekte ve pahalı işlem, iyi işlemdir imajı çizilmekteydi. Günümüzde saç kaynak fiyatları 2022 yılında biraz artış gösterse de uygulanan emek, eklenen saç gramajı, saçın yapısına göre gayet uygundur. Şimdi bu iş için, özel eğitimli profesyonel ekipler çalıştırılıyor ve özel merkezler açılıyor. Konusunda sertifikalı, uzman kişiler tarafından uygulama gerçekleştiriliyor.

Günümüzde Uygulanan Teknikler Saça Zarar Verir Mi?

Yeni tekniklerle uygulanan saç kaynağı, saçların sağlıklı ve doğal görünümlü olmasını sağlayarak, kısa sürede hızlı uzamasını destekler. Saça dolgunluk ve hacim kazandırırken, boy eşitsizliğini düzenleyerek, estetik görünümü artırmaktadır. Anti alerjik malzemelerin kullanımı, saça zarar vermeyen saça uygun yapıştırıcılar, keratin nanojell uygulamaları, saçın sağlığını korumak için yapılmaktadır. Nano, nanofilamet gibi özel uygulamalar, hassas ve narin saç yapılarını korumak için geliştirilmiş özel tekniklerdir. Saçlarda kırılma, kopma, yanma işlemi görülmez, kimyasal etkilere maruz kalmayan saç telleri, daha sağlıklı olarak hızla uzar. Günümüzde saç kaynak nasıl yapılır sorusuna, geliştirilmiş özel cihazlar eşliğinde diye yanıt verilmektedir. Tamamen sağlık esaslı çalışmalara önem verilmekte ve tüm saç uygulamaları sağlıklı saçlar için yapılmaktadır. Mikro saç kaynak tekniği son dönemde, sağlık için uygulanmakta ve sorunlu saç yapılarına çözüm olarak sunulmaktadır. Kemoterapi ve sağlık nedeniyle, bölgesel dökülme yaşayan kadınlar, saç kaynak tekniklerini seçmektedirler. Saç nakli pahalı ve oldukça zahmetli olduğundan, hastalık geçirmiş kadınlar, bölgesel dökülmeyi gizlemek için özellikle mikro saç kaynak yöntemini istemektedirler. Sağlık turizmi yapan birçok hastane bünyesinde, saç kaynak merkezi bulunmakta ve hastalara özel uygulamalar yapılmaktadır. Sağlıklı ve estetik görünüme katkısı oldukça fazladır.

Saç Kaynağını Nerede Yaptırmalıyım?

Saç kaynağı farklı olarak birçok yerde yapılmaktadır. Sağlıklı araştırmayı yapabilmeniz için teknikleri, uygulanacak saç kaynak cinsini, fiyatları detaylı olarak sorgulamanızı öneririz. Saç yapınıza uygun tekniği internetten ve uygulama merkezlerinden görerek de araştırabilirsiniz. Kadıköy saç kaynak merkezleri, mikro uygulama konusunda oldukça geniş seçenek sunmaktadırlar. Saçınız için en sağlıklı kararı siz vereceksiniz. Günümüzde saç kaynak işlemleri doğru teknikle yapılırsa zararlı değil, hatta sağlıklı ve destekleyici bir uygulamadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.