Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynağı Uygulaması Nedir?

20.09.2022
Saç Kaynağı Uygulaması Nedir?

Son yıllarda kullanımı hızla artış gösteren kaynak uygulamaları, birçok farklı saç merkezi tarafından yapılmaktadır. Saçlarını uzun kullanmak isteyenler, zayıf ve hacimsiz olmasından şikâyetçi olanlar, saçlarının sağlıklı ve hızlı uzamasını isteyenler bu yöntemlere başvurmaktadırlar. Bu ilgiden kaynaklı birçok soru sorulmakta ve merak edilmektedir. Saç kaynak nasıl yapılır, sağlıklı mıdır, bakımı nasıl yapılır, saç kaynak fiyatları 2022 yılında ne kadardır diye sıkça araştırılmaktadır.

Saç Kaynağı Nedir, Sağlıklı mıdır?

Saç kaynak yöntemi, gerçek insan saçından veya yapay saç tellerinden yapılan saç tutamlarının özel yapıştırıcı ve teknikle saça eklenmesine denir. İlk çıktığı yıllarda uygulanan teknikler saça zarar verdiği tespit edildiğinden bu yana, insan sağlığına zarar vermeyecek yöntemler geliştirilmektedir. En son geliştirilen teknik sayesinde, tamamen doğal saçtan farksız görünüme sahip ve zararsız uygulamalar yapılmaktadır. Nano teknolojilerle desteklenen uygulama, anti alerjik özelliklere sahiptir. Nano kapsüllerle keratin füzyon işlemi gerçekleşir.

Saçın doğal sağlıklı yapısına arar vermez, doğal hava akışı ve gelişimi sağlanır. Uygulama 0,3 gramlık saç tutamlarının saçlara eklenmesiyle sağlanır, ağırlık etkisi yaratmaz. Ağırlık yaratmadığı için dökülme, kırılma ve kopma gibi istenmeyen sonuçlara sebep olmaz. Ekleme tamamen doğal keratin maddesinin, saça füzyon edilmesiyle yapıldığından belli olmaz, ele gelmez. Yatma sırasında batma etkisi oluşmaz. Saç kaynak merkezi uzman profesyonel ekipleri tarafından, titizlikle uygulanır. Çıkarılması özel solüsyonlarıyla kolay ve hızlı bir şekilde yapılır. Saçın sağlıklı, hızlı ve dengeli uzamasını destekler. Kimyasal işlem uygulanmaz. Saç boyası gerektirmez. Özel saç bakım ürünlerine ihtiyaç duymadan kolayca şekil alır. Yıkaması, kurutması kolay ve zahmetsizdir.

Mikro Saç Kaynak Nedir?

Mikro saç kaynak, saçta belli olmayan, gözükmeyen kaynak işlemlerine denir. Kolay ve çabuk uygulanır, saçın doğal yapısını bozmaz. Sağlıklı ve hızlı büyümesini geliştirir. Görünmez etkisiyle istediğiniz gibi toplayabilirsiniz. Spor, havuz yüzme gibi aktivitelerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Terleme ıslanma durumlarında belli olmaz. Saçta çekme gibi bir etki yaratmadığından kopmaya neden olmaz. Uygulama işlemi, uzman profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Profesyonellik, doğru uygulama ve hızı etkiyen, en önemli faktördür. Yanlış uygulanan yöntemler, saça zarar verir ve telafisi zor sonuçlar yaşanmasına neden olur. Saç sağlığınız açısından iyi araştırmanız ve gerçek profesyonel uygulama merkezlerini bulmanız önemlidir.

Mikro Saç Kaynağı Fiyatları

Saç kaynağı yapılırken birçok faktör değerlendirilmektedir. 100% gerçek insan saçı mı tercih edilecek, Avrupa saç mı kullanılacak, yapay saç mı istenecek. 100% insan saçı, kaynak için tavsiye edilen sağlıklı ve görünüm açısından ideal olanıdır. Saç kaynağı fiyatları kullanılacak malzemeler doğrultusunda belirlenir. İnsan saçı en önemli maliyeti oluşturur. Uygulanacak saçın yapısı, inceliği, seyrekliği, saçın uzunluğu da uygulama süresi ve maliyetine etki eder. Saç yapısı kullanılacak saç kaynağı miktarının belirlenmesini sağlar. Fiyatlar 100 gramlık paketler halinde oluşturuluyor. Saç yapısına göre en fazla 300-350 gramlık malzeme uygulaması yapılmaktadır. Kısa saçlara dolgunluk sağlamak için yanlara yapılacak besleme için 100 gramlık paket uygulaması yeterli olabiliyor. Tamamen saçın yapısı ve talepler malzeme miktarının belirlenmesini sağlıyor.

Mikro Saç Kaynağı Bakımı

Saç kaynağı yaptırdıktan sonra ekstra bakım işlemi gerektirmez. Normal şekilde yıkayabilirsiniz. Kurutma işlemini aşağı doğru, saç kaynak aralarını havalandırarak yapmanız, çabuk kurumasını ve şekil almasını kolaylaştırır. Saç kremi, saç bakım ürünleri kullanmayı gerektirmez kolay ve çabuk şekillenir. Saçlar kimyasal işlem görmediği için karışma ve dolaşma olmaz. Uygulanan malzemeler, saç yapısına en yakın özellikte olduğundan, saçınızdan farklı bir görünümde olmaz. Uygulama modellerini Kadıköy saç kaynak merkezlerinde görebilir ve detaylı inceleme yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.