Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynağının Hangi Tekniği Saçlarıma Uygun Olur?

14.10.2022
Saç Kaynağının Hangi Tekniği Saçlarıma Uygun Olur?

Saçlarınıza saç kaynağı işlemi yaptırmak istiyorsunuz ama hangi kaynağın daha uygun olduğuna karar veremiyorsanız öncelikle teknikleri incelemeniz gerekir. Saç kaynağı nasıl yapılır, hangi saça yapılır, nerede yapılır, tüm sorularınız için teknikleri açıklayarak başlayalım.

Halka Tekniği (halk arasında boncuk tekniği olarak bilinir)

Uygulaması kolay, zahmetsiz ve oldukça pratiktir. Uygulanışı açısından hızlı kullanımlarda yaygın olarak tercih edilse de kalıcılığı ve ömrü oldukça kısadır. Saç kaynak merkezi uygulaması değildir. Neredeyse tüm kuaförlerde rahatlıkla uygulanmaktadır. Orta ve kalın telli saçlar için uygundur. Silikonlu veya tercihen silikonsuz saç tutamları, halka içine geçirilerek özel pensesi ile sıkıştırılır. Silikon uygulanan modellerde ısı etkili penseler kullanılır. Uzun süreli kullanıma uygun değildir. Tamamen görsel olarak yapılır ve işlevi tamamlanınca, halkaların gevşetilmesiyle çıkarılır. Günümüzde çok tercih edilmeyen bu yöntem sahne sanatı, görsel sunumlar ve kısa süreli kullanımlar için yapılmaktadır. Saçta uzun süre kalması saç ve saç derisine zarar verir. Kolay uygulanması, az malzeme ve basit işçilik gerektirdiği için saç kaynak fiyatları içinde en uygun olanı, boncuk kaynaktır.

Keratin Kaynak Tekniği

Keratin, saç yapısının ana kaynağını oluşturan bir madde olduğundan, saç kaynağı bileşeni için özellikle seçilmiş bir üründür. Saçla bütünleşerek besleyici ve anti alerjen özellik gösterir. Saç için uygulanan teknikler içinde, saç için en sağlıklı ve en doğru malzemedir. Özel ultrason alt yapılı cihazlarla, saça eklenecek kaynak keratin, sıvı hale getirilerek saçla, kaynak saç birleştirilir, çok kısa sürede keratin katı hale getirilir. Cihaz Maddenin hal değiştirme mantığı ile çalışır. Katı hale gelen keratin, saç tellerini kavrayarak bütünleşir. Özel ve titiz bir çalışma isteyen bu yöntem, uygulama açısından 2-3 saat sürer. Saç yapısına göre süre değişmektedir. Orta ve kalın telli saç yapıları için uygundur. Saç kaynak yerleri belli olmaz ve dışarıdan gözükmez. Rahatlıkla toplanabilir, batma acıtma ve çekme işlemi yapmaz. Özel solüsyonu uygulanarak kolaylıkla saça zarar vermeden çıkarılır.

Mikro Kaynak Tekniği

Özel ve sorunlu saçlara yönelik bir uygulama tekniğidir. Mikro saç kaynak, kısa, seyrek, ince ve zor uzayan saçlar için idealdir. Bölgesel dökülme yaşayan kadınlar, özellikle tercih ederler. Uygulaması oldukça zahmetli ve özel işçilik gerektirir. Özel merkezlerde ve profesyonel ekipler tarafından yapılır. Çok ince saç tutamları (en fazla 0,3 gram) nanojell, nanofilamet teknikleri ile özel cihazlarla saça füzyon edilir. Saç kaynağı, saç telleriyle bütünleşir ve halk arasında hayalet kaynak adıyla anılır. Görünmez ve belli olmaz. Saçta varlığı hissedilmeyen bu kaynak, kullanım, rahatlık, doğallık ve sağlık açısından mükemmel sonuçlar verir. Saç yapınıza göre, hangi teknik size daha uygun araştırarak bulabilirsiniz. Detaylı bilgi için Kadıköy saç kaynak merkezlerinden fikir edinebilir saç kaynak fiyatları 2022 yılında ne kadar artış gösterdi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.