Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

28.09.2022
Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Tüm dünyada dokuzdan fazla uygulama çeşidi vardır. Ülkemizde sağlık etkileri değerlendirilince sadece iki çeşit çok yaygın kullanılmaktadır. Saç kaynağı insan sağlığını etkileyen bir uygulama olduğundan, profesyonel ve bu işte deneyimli ekipler tarafından yapılması gerekir. Saç kaynak çeşitleri ve yöntemleri, teknoloji desteğiyle yeni ve modern uygulama teknikleriyle gelişmiştir. Nano, anti alerjik, uygulamalar insan sağlığını ön plana çıkarmaktadır. Uygulanan teknikler, saç kaynak fiyatları farklılığını oluşturur.

Keratin Saç Kaynak Yöntemi

Keratin, saçın doğaL yapısını oluşturan ana maddedir. Kaynak yapıştırıcısı olan keratin maddesinin, özel cihazlar kullanılarak, çok kısa sürede sıvılaşması sağlanır. Sıvı haldeyken saç ve eklenecek saç birleşimi yapılır, tekrar keratin katı hale getirilir. Saniyelik işlemler doğrultusunda kaynak saç, saça eklenir. Uygulama tamamen doğal ve kimyasal madde kullanılmadan gerçekleşir. Keratin madde, saçı korur esneklik sağlar ve doğal görünümünü destekler. Saçta ikinci bir katman ve tabaka oluşturmaz. İstenildiği zaman özel solüsyonu kullanılarak, uygulanan saç kaynak merkezi tarafından hızlı ve saça zarar vermeden kolay bir şekilde çıkarılır.

Mikro Kaynak Yöntemleri

Sorunlu saçlara sunduğu çözümler sebebiyle, en çok tercih edilen yöntemdir. Mikro saç kaynak, mikro, nanojel, nanofilament, gibi farklı uygulamalarla sunulmaktadır. Saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlarken, estetik ve doğal görünümüyle, yapıldığı belli olmaz. Saç boylarının dengeli ve eşit görünümde olmasını destekler. Anti alerjik yapısı, insan sağlığı açısından zararlı etkiler oluşturmaz. Doğal bileşenleri saçla etkili bir füzyon sağlar. Tek seferlerde, 03 gram uygulama yapılarak, belli olmayacak şekilde eklenir. İnce dokusu, ağırlığa sebep olmadığı için, kopma ve kırılma etkisi göstermez. Saçlarının doğal, sağlıklı ve kullanışlı olmasını isteyen modern kadınların tercihi olmaktadır. Spor yapmaya, duşa ve havuz gibi ıslak, nem gibi dış etkenlere karşı pratik kullanım yaratır. Hayatınıza, faaliyetlerinize engel olmaz. Kendi saçınızın etkisini hissettirir. Profesyonel ve konusunda uzman kişiler tarafından yapılması, sağlığınız açısından önemlidir. Kadıköy saç kaynak merkezleri profesyonel anlamda bu yöntemi kullanmaktadır.

Saç kaynak işlemi yaptırmak isteyen kişiler, yaşanan sıkıntılardan dolayı konuya çekimser kalmaktadır. Konusunda uzman kişiler, doğru teknikle, doğru malzemelerle işlemi gerçekleştirdiğinde, sağlık konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmaz. Yanlış uygulanan teknikler, sağlık açısından zararlıdır. Saçlarınızın kopması ve kırılmasına neden olur. Konuyla ilgili araştırmalarınızı iyi yapmanız gerekir. Kaynak yaptırmak için araştıranlar, sitelerde sıkça birçok konuyu incelemektedir. Saç kaynak nasıl yapılır, hangi teknik daha iyi, saç kaynak fiyatları 2022 yılında ne kadar diye merak etmektedirler. Hangisi sağlıklı, en uygun fiyat nerede, araştırıp saçınız için en uygun yöntemi bulmalısınız. Saç kaynağı yaptırırken, uygun fiyat mı, sağlıklı saçlar mı, iyi değerlendirmeniz gerekir. Sağlıklı ve doğal saç kaynağı için 100% gerçek insan saçı kullanılmalıdır. Saç kaynağının ana maliyetini, gerçek saç kaynağı oluşturur.

Tüm bu araştırmaları yaparak saçlarınız için en uygun, en iyi yöntemi bularak yaptırmanız, sağlığınız açısından en önemli kriterdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.