Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

24.08.2022
Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Saç kaynak çeşitleri teknolojinin gelişmesiyle birlikte artmaktadır. Bu sayede çok daha doğal görünen gür ve uzun kaynak saçlara sahip olunmaktadır. Saçları zarar gören, azalmış, kısa olan kişiler gürleşmesi, uzaması için beklemek zorunda kalmamaktadırlar. Yapılan kaynakla hızla uzun ve gür saçlara sahip olunmaktadır. Saç kaynağı çeşitleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Mikro keratin kaynak: Keratin ile çok ince saç tutamları kişinin saçına eklenir.
  • Boncuk kaynak: Saç diplerine bonucularla küçük tutamlar halinde saç eklenmektedir.
  • Mikro nano kaynak: Çok küçük boncuklarla çok ince tutamlar halinde saçlar eklenmektedir.
  • Tress kaynak: Büyük boncuklarla kalın saç tutamları eklenir çıtçıt kaynağa benzemektedir.

Saç Kaynak Nedir?

Öncesi
Sonrası

Saç kaynak nasıl yapılır araştırmasında öncelikle doğal ya da sentetik saçların kişinin saçlarına eklenmesi olduğu görülmektedir. Saçların zarar görmesi nedeniyle azalması halinde diplerden yapılan kaynak sayesinde bakımlı görünümü sağlanmaktadır. Kısa kesilen saçlar sonrası pişmanlık yaşanabilmektedir. Böyle durumda ise saç kaynağının yaptırılması bir çare olmaktadır. Geliştirilen yeni yöntemlerle kaynağın yapıldığı dışarıdan kesinlikle anlaşılmamaktadır.

Saç kaynak merkezi seçiminin dikkatle yapılması kaynak yapılan saçın daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda istenen doğal görünüm elde edilebilmektedir. Estetik kaygısı olan kişilerde kısa ve seyrek saçlardan doğan sıkıntılar ortadan kaldırılmaktadır. Saça kaynağın yapılması kullanılan tekniğe bağlı olarak değişmektedir. Hangi yöntem seçilirse seçilsin mutlaka bu alanda uzman kişilerce uygulanması gerekmektedir.

Saç Kaynak Fiyatları

Saç kaynak fiyatları hakkında net bir bilgi verilmesi doğru değildir. Kaynak saç kişiye özel uygulanmaktadır. Kişinin saçına uygulanacak kaynak saçın miktarı, uzunluğu ve kullanılacak yönteme bağlı olarak fiyat belirlenmektedir. Bundan kaynaklı olarak Kadıköy saç kaynak merkezi olarak bizlerle iletişime geçmeniz yararlı olmaktadır. Saçın durumuna göre en uygun yöntem ve bütçenize en uygun fiyatlar belirlenmektedir. Kaynak saç uygulaması hızla yapılmakta ve kısa sürede sonuç alınmaktadır.

Mikro saç kaynak günümüzde en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. En doğal görünüm bu yöntemle elde edilmektedir. Çok ince saç tutamları saç diplerinden eklenmektedir. Bu yöntemin kullanılabilmesi için özel ekipmanlar merkezimizde yer almaktadır. Düz, dalgalı, kıvırcık tüm saçlara uygulanabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

  1. Kaynak saç yaptırmak doğal saçlara zarar verir mi?

Kaynak saç kesinlikle kişinin kendi doğal saçına zarar vermemektedir. Özel yapıştırıcılar ya da boncuklarla kaynak saç kişinin saç diplerinden tutturulmaktadır.

  1. Kaynak saç için özel bakım yapmak gerekli mi?

Hayır kaynak saçlar rutin kullanılan şampuanlar ile yıkanabilmektedir. Sadece kullanılan suyun aşırı sıcak olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Saçların taranması sırasında da yumuşak fırçalar kullanılmalıdır.

  1. Kaynak saçı evde çıkartmak mümkün mü?

Kaynak saçlar eğer gerekli solüsyon ve ekipman varsa evde çıkartılabilir. Bunun yanında kaynağın yapıldığı merkezde çıkartılması saçların zarar görmemesi açısından yararlıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM