Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Evde Yapılır Mı?

25.10.2022
Saç Kaynak Evde Yapılır Mı?

Saç kaynak işleminin yapılması için en uygun yerler genellikle kuaförlerdir. Ancak bazı özel durumlarda evde saç kaynak yapmak da mümkün olabiliyor. Bu durumlar için her zaman saç kaynak yapımı için gerekli bilgilere sahip olmak önemlidir. Eğer saç kaynak öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgi sahibi değilseniz bu işlemi evinizde denemeniz oldukça sakıncalı olacaktır. Yanlış yapılan bir işlem sonucunda saçlarınız, saç deriniz ve doğal olarak tüm cildiniz bu durumdan olumsuz şekilde etkilenebilmektedir. Bu sebeple saç kaynak işlemini zorunda kalmadıkça ve tüm süreçlerine detaylı bir şekilde hâkim olmadıkça evde denememeye çalışmalısınız.

Evde Saç Kaynak Yapımı

Evde saç kaynak yapmak için kendinize bir alan belirleyebilirsiniz. Bu alan, son derece steril ve hijyenik bir alan olmalıdır. Saç kaynak işlemini yapacağınız alanda kaynaklarınızı açabilirsiniz. Kaynaklarınıza oldukça nazik davranmanız gerektiğini hiçbir zaman unutmamalısınız. Geniş bir ayna yardımıyla tek başınıza evde saç kaynak yapmak mümkündür. Ancak bu işlem sırasında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan ilki saç derinize yerleştireceğiniz saç kaynak klipslerini çok sıkmamaktır. Aylarca saçınızda duracak olan saç kaynaklarınızın klipslerinin saçınızı ve saç derinizi acıtmaması için orta derecede sıkmak oldukça önemlidir. Aksi durumda aylar süren bir işkence çekmiş olacak ve bir daha kaynak yaptırmak istemeyeceksiniz.

Saç Kaynak Bakımının Püf Noktaları

Saç kaynak işlemi sonrasında dikkat etmeniz gereken birçok durum vardır. Bunlardan ilki bakım işlemleridir. Saçlarınızın eskisinden daha hassas olduğunu ve daha kırılgan olduğunu unutmamalısınız. Bu sebeple saç bakımlarınızı gerçekleştirirken çok dikkatli ve nazik davranmalısınız. Saç kaynaklarınıza hiçbir şekilde sıcak su değdirmemeli ve fön tutmamalısınız. Bu iki durum da saç kaynak bakımı püf noktaları arasında yer almaktadır. Sıcak su ve sıcak hava kaynaklarınızın çok çabuk yıpranmasını ve aşınmasını sağlayacağı için kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Saç kaynaklarınızın bakımı için Ruj Kuaförü tercih edebilirsiniz. Deneyimli ve uzman kuaför kadrosuyla kaynak saçlarınıza en iyi bakımı en uygun fiyatlarla Ruj Kuaför’de yaptırabilmek mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.