Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Hangi Sıklıkta Yapılır?

20.11.2022
Saç Kaynak Hangi Sıklıkta Yapılır?

Saç kaynak işleminin yapılma sıklığı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Hassas saç telleri ve hassas bir cilde sahip kişiler için bu durum bazen yılda bir kez bile olabilmektedir. Saç kaynak hangi sıklıkta yapılmalıdır sorusunun cevabını en doğru şekilde alabilmek için güvenilir bir uzman kuaförde saç ve deri analizi yaptırmanız gerekebilir. Bu analizde saç ve saç deriniz hakkında detaylı tüm bilgileri öğrendikten sonra hangi sıklıkta saç kaynak yapabileceğiniz için de gerekli cevabı almış olacaksınız. Saç kaynak işleminin yapılma sıklığı kişiden kişiye göre değişse de ortalama olarak 6 ayda bir yapılabilmektedir. Kaynaklar 6 ay saçta durmaktadır ve kaynaklar çıkarıldıktan sonra saç ve saç derisi 6 ay dinlendirilmelidir.

Kaynak Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaynak saçın yapımı kadar bakımı da çok önemlidir. Kaynak saç işlemi gerçekleştirdikten sonra saçlarınıza dikkatli ve özenli şekilde bakım uygulamalısınız. Bakım esnasında kuaförünüzün tavsiye ettiği saç kremini muhakkak almalısınız. Krem, saçlarınızın ipeksi bir hale dönüşmesini ve kaynakların daha rahat bir şekilde saçınızda durmasını sağlayacaktır. Kaynak saç bakımı için dikkat edilmesi gereken bir diğer püf nokta ise kaynak saçların yıkanması durumudur. Saçlarınızı yıkarken mümkün olduğunca soğuk su kullanarak yıkamalısınız. Soğuk suyla yıkamak kaynak saçların güçlenmesini ve kullanım süresinin uzamasını sağlayacağı için uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Saç Kaynak, Saç Döker Mi?

Uzun yıllardır kaynak saçların belirli bir süreden sonra saçları döktüğü iddiası vardır. Bu iddia hiçbir desteği olmadan söylenmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan incelemeler ve araştırmalar sonucunda kaynak saçların, saç dökülmesinde hiçbir şekilde etkisinin olmadığı belirtilmiştir. Kaynak saç saçları döker mi sorusunun cevabı elbette ki hayırdır. Ancak tabii ki kaynak saç işleminin uygulanması sırasında yapılacak yanlış hamleler saçların yıpranmasında büyük rol oynayabilir. Bu sebeple kaynak saçları yerleştirirken oldukça dikkatli ve özenli davranmalısınız. Herhangi bir problem yaşamamak için kaynak saçları Ruj Kuaför gibi uzman kuaförler eşliğine taktırabilmeniz de mümkündür. Bu durum kaynak saçlarınız ve kendi saçlarınızın hiçbir şekilde zarar görmemesini sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.