Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak ile İlgili Merak Edilen Bilgiler

28.08.2022
Saç Kaynak ile İlgili Merak Edilen Bilgiler

Saç kaynak saçları zarar görmüş ya da daha uzun saçlara sahip olmak isteyen kadınların bu isteklerinin gerçekleşmesi için yapılmaktadır. Kaynak saçlar doğal ya da sentetik olabilmektedir. İlk yapılmaya başlandığında saça kaynak yapıldığı dışarıdan anlaşılabilmekteydi. Günümüzde ise kullanılan modern yöntemlerle dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyor. Doğal bir görünüm elde edilebilmektedir. Saç kaynak merkezi doğru seçildiği takdirde uzun süre kullanılabiliyor.

Kadıköy saç kaynak merkezi olarak en modern yöntemleri işinde uzman ekibimizle uygulamaktayız. Kişinin kendi saçı hiçbir zarar görmeden kaynak yapılmaktadır. İstenen uzunlukta, gür saçlara kişinin sahip olması mümkün oluyor. Kaynak saçın kullanım süresi dolduğunda ise yine kişinin kendi saçına zarar verilmeden çıkartılmaktadır.

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Saç kaynak nasıl yapılır konusunda tek bir cevap verilememektedir. Çünkü saça kaynağın yapılması sırasında farklı yöntemler kullanılıyor. Her yöntemin de kendine özel uygulama şekli bulunuyor. Kaynak saçın uygulanmasını kısaca şu şekilde anlatmak mümkün olabilir. Kişinin saç diplerine özel yöntemlerle saç eklenmektedir. Bu şekilde daha gür, bakımlı ve uzun saçlara sahip olunmaktadır. Kaynak saçın yapılması sırasında kullanılan yöntemler arasında şunlar bulunuyor.

  • Boncuk kaynak: Saç diplerine küçük tutamlar halinde ilave saçlar bonucuklarla tutturuluyor.
  • Mikro keratin kaynak: Bu yöntemde keratin ile çok ince saç tutamları saça yapıştırılmaktadır.
  • Mikro nano kaynak: mikro boyutlarda boncuklarla ve çok küçük tutamlarla saç kaynağı yapılıyor.
  • Tress kaynak: birkaç adet boncuk ile büyük tutamlarla kaynak yapılır. Çıtçıt yöntemine benzer.

Saç Kaynak Fiyatları

Saç kaynak fiyatları konusunda tek bir fiyatın verilmesi kesinlikle mümkün değildir. Kullanılacak yönteme ayrıca kaynak yapılacak saçın miktarına, uzunluğuna bağlı olarak belirleniyor. Kullanılan son teknolojik yöntemlerle kaynağın uzun süre kullanılması mümkün oluyor. Bu sayede saça sık olarak kaynağın yapılmasına gerek kalmıyor. Bazı merkezlerde fiks fiyatlar olduğu görülmektedir. Bu şekilde fiyat verilmesi kesinlikle doğru değildir.

Kaynak saç kişiye özel yapılmaktadır. Bundan dolayı da her kişi için oluşacak maliyetinde farklı olacağı kesindir. Merkezimizde müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Bu şekilde saçlarınızı görmeden, kullanılacak yöntemi, istediğiniz saç uzunluğunu öğrenmeden fiyat vermemekteyiz. Mikro saç kaynak yöntemi en çok tercih edilenler arasındadır. Merkezimizde uyguluyor ve doğal görünen uzun gür saçlara sahip olmanızı sağlıyoruz.

Sık Sorulan Sorular

  1. Saç kaynak yaptırmak kişinin kendi saçına zarar veriyor mu?

Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir. Sahip olunan saçlar aynı şekilde durmakta ve kendiliğinden uzamaya devam etmektedir.

  1. Kaynak saç kepeklenir mi?

Kepek saç diplerinde oluşan bir sorundur. Kaynak saç kişinin doğal saçlarına yapılır kesinlikle deriyle temas etmez. Bu sayede kepek yapması gibi bir durum ortaya çıkmaz.

  1. Saç kaynak sahip olunan doğal saçların dökülmesine neden olur mu?

Kaynak saçın yapılması saçta dökülmeye neden olmaz. Saçlar zaten her gün ortalama 100 tel şeklinde dökülür bu sayıda bir artma olmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.