Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

28.10.2022
Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Saçlarınıza kaynak yaptırmayı ve tarzınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız bu kararınızın oldukça mantıklı olduğunu bilmelisiniz. Son dönemde gayet uygun fiyatlı saç kaynak yaptırma hizmetleri vardır. Saçlarınıza kaynak yapmak için ister evde kendiniz isterseniz de deneyimli bir kuaför aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Genellikle tercih edilen ve tavsiye edilen durum uzman kuaförler eşliğinde kaynak saç yaptırılmasıdır. Çünkü saç kaynak işlemi esnasında oldukça önemli bazı durumlar vardır. İşlem sırasında yapılacak en ufak bir yanlış bile beklediğiniz sonucu alamamanıza sebep olacaktır. Bu sebeple uzman kuaförler ile çalışarak beklediğiniz sonuçları en hızlı şekilde alabilmeniz ve saç kaynak işlemini en sağlıklı şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Saç Kaynak Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç kaynak yaparken dikkat edilmesi gerekenler listesinde ilk sırada saçlarınızı ılık suyla yıkamak vardır. Saç derinize geçireceğiniz klipsler aracılığıyla saçlarınıza tutturacağınız saç kaynaklarının rahat ve konforlu bir şekilde saçınızda kalabilmesi için işlem öncesinde ılık suyla yıkamak ve saçları yumuşatmak çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer işlem ise kaynak saçlarınızı kremleyerek bakımını gerçekleştirmektir. Kaynak saçların saçınızda duracağı süreye göre saç derilerinize rahatlatıcı krem sürmeniz bu sürecin daha konforlu ve rahat gerçekleştirilmesini sağlar. Saçlarınızın ipeksi tonlara ulaşmasını sağlayacak saç kremleri sayesinde klips de takmış olsanız saçlarınız hiçbir şekilde yıpranmayacak ve klipslerden doğan hiçbir acıyı hissetmeyeceksiniz.

Saç Kaynak İşlemi Yapım Aşamaları

Saç kaynak işlemini gerçekleştirirken belirli aşamaları belirli sıralara göre yapmanız gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru yumuşak bir saç fırçası ile taramaktır. Bunun size sunacağı en büyük avantajlardan biri saç kaynaklarınızı çıkarmak istediğiniz zaman hiçbir dolanma yaşamazsınız. Aksi durumda saç kaynaklarınız saçlarınıza dolanacağı için uzun saatler saçlarınızı ayırmak ve eski haline çevirmek için uğraşabilirsiniz. Saç kaynak yapım aşamaları için uzman kuaförlerden biriyle görüşmek ve konuyla ilgili en detaylı bilgiyi alabilmek mümkündür. Her saç modeli için farklı kaynak tipleri olduğundan Ruj Kuaför’ün deneyimli ve uzman kuaför kadrosu aracılığıyla saç kaynak işlemi gerçekleştirmek en doğrusu olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.