Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Nedir ve Nasıl Yapılır ?

30.08.2022
Saç Kaynak Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Saç kaynak nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımız bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Saçlarınızın uzun, gür görünmesini isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Kısa saçların birden uzaması zarar görmüş ve azalmış saçların birden gür bir görünüme kavuşması kaynak yapılmasıyla mümkün oluyor. Kaynak saç yaptıran kadınların artması ile saç kaynak merkezi sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Siz de saçınıza kaynak yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka merkezimiz gibi kaliteli, müşteri memnuniyetine önem veren merkezleri tercih etmelisiniz.

Kadıköy saç kaynak merkezimizde en modern yöntemleri kullanıyoruz. Kaynak yapıldığında doğal bir görünüm oluşmaktadır. Kişinin kendi doğal saçına hiç zarar gelmemektedir. İstediği zaman da tekrar çıkartılabilmektedir. Kullanılan kaliteli malzeme ve yöntemlerle kaynağın çok daha uzun süre kullanılması mümkün oluyor. Çok kısa saçlara dahi merkezimizde kaynak yapılabilmektedir.

Saç Kaynak Yöntemleri Nelerdir?

Saç kaynak nedir sorusundan çok kullanılan yöntemler nelerdir şeklinde sorulması daha doğru olmaktadır. Saçın dibinden doğal ya da sentetik saçlar kişinin saçına ilave edilmektedir. Bu şekilde kısaca anlatılabilen kaynak saçın yapılması sırasında kullanılan yöntemler gelişmeye devam ediyor. Amaç çok daha doğal görünmesi ve daha uzun süre kullanılabilmesidir. Merkezimizde bu yöntemler arasından kişinin saç tipine uygun yöntemin hangisi olduğunu belirleyerek uygulamaktayız. Kaynak saç yapılırken kullanılan yöntemler arasında şunlar bulunuyor:

  • Mikro keratin kaynak: kullanılan keratin ile ince saç tutamları kişinin saçına yapıştırılıyor.
  • Boncuk kaynak: küçük boncuklarla ilave saçlar küçük tutamlarla kişinin saçına tutturulmaktadır.
  • Mikro nano kaynak: Minik boncuklar özel pensesiyle kişinin saçına kaynak yapılırken kullanılmaktadır. Çok ince tutamlar kullanılır ve doğal görünüm oluşturulur.
  • Tress kaynak: Kalın tutamlar halinde kaynak yapılır. Çıt çıt kaynağa benzer.

Saç Kaynak Fiyatları

Saç kaynak fiyatları saçına kaynak yaptırmak isteyen kadınların merak ettikleri noktadır. Kaynak saç kişiye özel olarak yapılan bir işlemdir. Bu nedenle her insana kaynağın yapılması sırasında ortaya çıkacak fiyatın da farklı olması doğaldır. Kullanılacak yöntem, kişinin saçının miktarı, saçın uzunluğu, doğal ya da sentetik saç kullanılması gibi pek çok nokta fiyatın belirlenmesinde etkilidir. Fiyat konusunda en sağlıklı sonuç merkezimizle iletişime geçerek alınabilir.

Mikro saç kaynak en çok tercih edilen yöntemdir. Doğal görünümün yanında kişiye ağırlık yapmamaktadır. Ayrıca kullanımı da çok pratiktir. Kaliteli olarak yapıldığında kullanımına dikkat edildiğinde aylarca kullanılabiliyor. Kaynak saçlar istendiği anda çıkartılabildiğinden tekrar kısa saçlı olmak istendiğinde saça zarar verilmeden çıkartılıyor.

Sık Sorulan Sorular

Saç kaynağının bakımını nasıl yapmalıyım?

Bunun için özel bir yöntem kullanılmaz. Saçların çok sıcak olmayan suyla, her zaman kullanılan şampuanla yıkanması yeterlidir.

Kıvırcık saçlara kaynak olur mu?

Evet düz ya da kıvırcık tüm saçlara kaynak yapılır.

Kaynak yaptırdığımda saçlarım dökülür mü?

Saç kaynak yapıldığında kişinin kendi saçlarında dökülme olmaz. Zaten bilindiği gibi her insanın saçı her gün ortalama 100 tel olarak dökülür bu sayıda bir artma olmasına neden olmaz.

Saç kaynağı kendim çıkartabilir miyim?

Gerekli solüsyon ve malzemeler varsa çıkartabilirsiniz ama merkezlerde çıkartılması tavsiye edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.