Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Nedir ve Çeşitleri Neler

01.09.2022
Saç Kaynak Nedir ve Çeşitleri Neler

Saç kaynak saçının boyundan memnun olmayan kişilerin istedikleri uzun saçlara sahip olabilmeleri amacıyla yapılmaktadır. Bunun yanında herhangi bir sebepten dolayı saçları zarar görmüş insanlar saçlarının daha gür görünmesi için yaptırmaktadırlar. Gelişen teknolojiyle birlikte çok doğal görünümlü olarak kaynağın yapılması mümkün olmaktadır. Bundan dolayı günümüzde çok ilgi görmektedir. Gür, canlı saçlara sahip olmak isteyen kişilerin istekleri de kaynak yapılarak karşılanıyor.

Saç kaynak nasıl yapılır sorusunun tek bir cevabı bulunmuyor. Çünkü bunun için farklı yöntemler geliştirilmiştir. Her yöntemin uygulanışı farklıdır. Bunun yanında hangi yöntem kullanılmış olursa olsun kişi istediği gür ve uzun saçlara sahip olabiliyor. Kadınlar eskiden saçlarının gür, bakımlı ve uzun görünmesini istediklerinde peruk takıyorlardı. Peruk takmak istemeyen kişiler ise artık saçlarına kaynak yaptırıyorlar.

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Seçilir?

Saç kaynak merkezi seçimini yaparken mutlaka tecrübeli, uzman kişilerce uygulamaların yapılmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Kaynak yaptırmaya ilginin artması aynı zamanda teknolojinin gelişmesiyle birlikte dört yöntem geliştirilmiştir. Bunların uygulanışı ve kullanım süreleri farklılık gösteriyor. Kaynak yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri nokta kaynağın belli olup olmayacağıdır. Bazı yöntemlerde saça yaptırılmış olan kaynak belli olmaktadır. Son geliştirilen yöntemlerde ise belli olmuyor. Saça kaynak yapılması sırasında kullanılan yöntemler şu şekildedir.

  • Keratin saç kaynağı: Bu yöntem kullanıldığında kaynak yapıldığı kesinlikle anlaşılmamaktadır. Keratin kullanılarak saçın dibinden küçük tutamlar halinde yapışması sağlanmaktadır. Saça kesinlikle ağırlık vermemekte rahatça kullanılabilmektedir.
  • Boncuk kaynak: Saçları gür ama istediği uzunlukta olmayan kişilerin en çok tercih ettiği yöntemler arasındadır. Adından da anlaşıldığı gibi özel bir pense yardımıyla boncuklarla kaynağın saça takılmasıdır. Boncukların küçük olması ile özellikle saçları gür insanlarda belli olmamaktadır. Saça kısa sürede uygulanabilmektedir
  • Mikro nano kaynak: Yöntem bu adı kaynakta kullanılan boncukların çok küçük olması veriyor. Boncukların küçüklüğü kaynak sırasında çok daha ince tutamların kullanılmasını sağlıyor.
  • Tres kaynak: Kişinin evde kendisinin de uygulayabileceği kaynak çeşididir. Boncuk kaynağa benzer ama bu yöntemde boncuk sayısı azdır. Boncuğa tutturulan saç tutamı da oldukça fazladır. Bu nedenle doğal görünmez. Kişi istediği zaman takarak çıkartabilir.

Saç Kaynak Fiyatları Ne Kadar ?

Saç kaynak fiyatları kullanılan yönteme bağlı olarak değişiyor. Saçlar kişinin en büyük süsü olarak düşünüldüğünde bakımlı ve gür uzun saçlara sahip olmak için öncelikle yapılan işlemin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Kadıköy saç kaynak merkezimizde bizler kişinin en rahat kullanabileceği saç yapısına uygun yöntemi belirleyerek tavsiye etmekteyiz. Saça zarar vermeden kaynak yapılmakta ve uzun süre kullanması da mümkün olmaktadır.

Mikro saç kaynak kullanıldığında çok kısa olan saçların dahi doğal şekilde uzamış gibi görünmesi mümkün olmaktadır. Saçını ani bir kararla kısacık kestiren kadınların pişmanlıkları bu yöntemle kısa sürede ortadan kaldırılabilmektedir. Kaliteli merkezlerde, deneyimli kişilerin uyguladığı kaynaklar sorunsuz kullanılabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.