Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

30.10.2022
Saç Kaynak Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Saç kaynak yaparken dikkat edilmesi ve uyulması gereken bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktaların es geçilmesi durumunda saç kaynakları hem saç derinizi acıtacak hem de beklediğiniz sonucu alamamanızı sağlayacaktır. Tüm bunların yaşanması da saç kaynaklara bakış açınızı olumludan olumsuza çevirecek etkenlerdir. Bu sebeple saç kaynak yaparken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili bilgi sahibi olmak ve tüm bunlara dikkat etmek son derece mühimdir. Eğer ilk kez saç kaynak işlemi gerçekleştirecekseniz ve bu işlemi evde tek başınıza yapacaksanız bu konulara normalde olması gerekenden iki kat daha bilgili ve deneyimli bir şekilde girmenizde oldukça büyük bir fayda vardır.

Saç Kaynak Yapmanın Püf Noktaları

Kaynak işleminin gerçekleşmesiyle birlikte artık saçlarınızın çok daha hassas olduğunu unutmamalısınız. Özellikle saçlarınızı tararken saç kaynak püf noktaları arasında yer alan ilk maddede olduğu gibi tarama işlemini çok yavaş ve nazik şekilde gerçekleştirmelisiniz. Kaynaklarınıza sert bir şekilde baskı uygulamanız durumunda bu durum hem canınızı yakacaktır hem de kaynaklarınızın direncini kıracağı için kullanım süresini aşağı çekecektir. Bu sebeple saçlarınızı tararken her zamankinden daha hassas ve dikkatli olmakta fayda var. Bunun yanı sıra fön ve maşa işlemlerinde de her zamankinden daha dikkatli davranmak ve fönü saç diplerine çok sık tutmamak da püf noktalar arasında yer almaktadır.

Saç Kaynak Yapımında Merak Edilenler

Saç kaynak yapımında en çok merak edilen konulardan biri de saç kaynak saç dökülmesine neden olur mu sorusudur. Bu, geçmiş dönemde nadir de olsa olabilen bir durumken günümüzde böyle bir şeyin olması mümkün değildir. Bu sebeple saç kaynakların saçınızı dökmesi, inceltmesi ya da seyrekleştirmesi gibi endişeleriniz varsa bunların yersiz endişeler olduğunu bilmelisiniz. Kaynak saçlar doğru şekilde uygulandığında saçlarınız ve cildiniz için hiçbir tehdit unsuru oluşturmamaktadır. Elbette ki bu durum saç kaynak işleminin en doğru şekilde uygulanması sonucunda gerçekleşir. En doğru saç kaynak işlemleri için Ruj Kuaförü tercih ederek saçlarınızı ve cildinizi tüm risklerden koruyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.