Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Yapmanın Püf Noktalar

30.10.2022
Saç Kaynak Yapmanın Püf Noktalar

Tüm cilt bakım ve saç bakım uygulamalarında olduğu gibi saç kaynak yapımında da pek çok püf nokta vardır. Bu püf noktalar uzun yıllardır insanların deneme yanılma metotlarıyla keşfettiği püf noktalar olduğu için oldukça değerli bilgiler olarak görülmektedir. Eğer siz de saç kaynak püf noktaları hakkında bilgi sahibi değilseniz ve saç kaynak yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle püf noktaları ile ilgili bilgilenmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü saç kaynak işlemi öncesinde, işlem sırasında ve işlem sonrasında yapılması gerekenler saç kaynağınızın sağlığı ve uzun ömürlülüğü açısından oldukça önemlidir.

Saç Kaynak Öncesi Neler Yapılmalı?

Saç kaynak yaptırmadan önce saçlarınıza yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Tüm bu işlemler saçlarınızın kaynağı daha sıkı bir şekilde tutmasını ve saç derinizin zarar görmemesini sağlar. Saç kaynak öncesi yapılması gerekenler arasında ilk sırada saçlarınızı ılık suyla yıkamak vardır. Saçlarınızı ılık suyla yıkamak, saç kaynak öncesinde yapılması gerekenler arasında ilk sıradadır. Bunun en büyük önemi kaynak saçların klipslerinin saç derinize daha rahat takılmasından kaynaklanır. Bir de bilindiği üzere saçlarınızda kaynak varken mümkün olduğunca sıcak su değdirmemeniz gerekmektedir. Kaynak saçlar 60 derecenin üzerinde bir sıcaklığa maruz kaldıklarında çok hızlı bir şekilde yıpranabilir ve kopabilir. Kaynak saç öncesinde saçlarınızı ılık suyla yıkamak kaynakları çıkarana kadar saçınıza değecek son sıcak su olacağı için önemlidir.

Saç Kaynak Sonrası Yapılması Gerekenler

Saçlarınıza kaynaklarınızı yerleştirdikten sonra yapacağınız bazı işlemler sayesinde bu süreci en konforlu şekilde atlatabilirsiniz. Saç kaynak sonrası yapılması gerekenler için ilk sırada saç kremi kullanmak vardır. Saç kremi kullanarak saçlarınızın tararken çok daha rahat taranmasını ve yıpranmamasını sağlamak mümkündür. Bu noktada da dikkat edilmesi gereken bir durum vardır. Saç kremi alırken saçlarınızda kaynak olduğunu unutmamalısınız ve alkol içeren bakım kremlerinden uzak durmalısınız. Alkol içeren bakım ürünleri saç kaynaklarının çok kısa sürede yıpranmasını sağlayacaktır. Tüm püf noktalar ve detaylar hakkında daha fazla bilgiyi alabilmek ve saç kaynaklarınızı en profesyonel şekilde yaptırmak için Ruj Kuaförü tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.