Size bir telefon kadar yakınız
+90 545 547 03 34

Saç Kaynak Yaptırmanın Zararları Var mı?

01.09.2022
Saç Kaynak Yaptırmanın Zararları Var mı?

Saç kaynak yaptırmak isteyen kişilerin en büyük endişesi doğal saçlarım zarar görür mü olmaktadır. Bu konuda bir endişe yaşanmasına gerek bulunmuyor. Sonuçta kaynak saçlar kişinin saçlarının diplerinden tutturulmakta saç derisine bir etkisi bulunmamaktadır. Son teknoloji ile geliştirilen yöntemler kullanıldığında kaynağın yapılmasına bir zarar ortaya çıkmaz. Aynı şekilde kaynağın sökülmesi sırasında da doğal saçlara zarar verilmemektedir.

Saç kaynak nasıl yapılır sorusuna tek bir cevap verilmesi doğru değildir. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte çok sayıda yeni yöntem geliştirilmektedir. Merkezimizde en modern yöntemleri kullanmaktayız. Tüm yöntemlerin ortak noktası saçların gür ve uzun görünmesidir. Özellikle son geliştirilen yöntemler sayesinde son derece doğal bir görünüme sahip olunmaktadır.

Saç Kaynak Çeşitleri

Saç kaynak merkezi seçimi yapılırken en modern yöntemlerin uygulanıyor olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Her saç tipine ve uzunluğun bağlı olarak uygun yöntem kullanılmaktadır. Merkezin kaliteli uzman kişilerin kaynağı uygulaması ile birlikte kişiye en uygun yöntem belirlenmektedir. Saçlar sürekli boyanmaktan, kimyasal işlem görmekten incelmiş, azalmış olabilmektedir. Aynı zamanda çok kısa kestirilmiş ve bundan pişman olunmuş da olabilir. Böyle durumlarda şu yöntemlerden biri kullanılarak kaynak yapılmaktadır.

  • Mikro keratin kaynak: Kullanılan keratinle çok ince saç tutamları kişinin saçına yapıştırılmaktadır.
  • Boncuk kaynak: Küçük boncuklarla küçük saç tutamlarıyla kaynak yapılmaktadır.
  • Mikro nano kaynak: kaynak minik boyutlardaki boncuklar kullanılarak çok ince tutamlarla yapılmaktadır.
  • Tress kaynak: Çıtçıt kaynağa benzemektedir. Boncuklar büyük, saç tutamları kalındır.

Saç Kaynak Fiyatlarını Neler Etkiler?

Saç kaynak fiyatları bunun kişiye özel bir işlem olmasıyla belli listelerle uygulanamaz. Kullanılan yöntem, kaynak yapılacak saçın uzunluğu fiyatın belirlenmesinde etkili olmaktadır. Kadıköy saç merkezi seçimini doğru yaptığınızda bütçenize en uygun fiyatlar sunulmaktadır. Kaliteli olarak uygulanan kaynağın uzun süre kullanılması mümkün olmaktadır. Kullanılan yöntemler daha modern olmaya fiyatlar da daha uygun olarak sunulmaya devam edilmektedir.

Mikro saç kaynak en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Kesinlikle dışarıdan bakıldığında anlaşılmamaktadır. Aynı zamanda hafif olduğundan kişiye kesinlikle hiçbir ağırlık yapmadığından sorunsuz kullanılmaktadır. Kaynağın çıkartılması işlemi de uzmanlar tarafından dikkatle yapılmaktadır. Kişinin doğal saçına bir zarar gelmemektedir. İstenen uzunlukta saçlara sahip olunabiliyor.

Sık Sorulan Sorular

Kaynak saç nedir?

Kişinin saçları uzamıyorsa, herhangi bir nedenle zarar gördüyse kaynak saç yapılmaktadır. Bu şekilde gür ve uzun saçlara sahip olunabilmektedir.

Kaynak saçın bakımı nasıl yapılır?

Kaynak saça özel bir bakım yapılmasına gerek bulunmuyor. Her zaman kullanılan şampuanın değiştirilmesi gerekmemektedir.

Erkeklere kaynak saç yapılabilir mi?

Erkeklere de kaynak saç yapılabilmektedir. Kişiye özel tasarımlar yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.